Kolbotn Fotball Kvinner søker Innholds- og Medieansvarlig 50%

Stilling ledig

Sist oppdatert: 22. mar 2019 Skrevet av: maria

 

Kolbotn Fotball Kvinner søker en ny og fotballengasjert medarbeider til å være med på å bygge klubbens merkevare i digitale kanaler. Kolbotn Fotball Kvinner er en del av Kolbotn IL, et idrettslag med ca 4000 medlemmer. I kvinnefotballen er vi 300 jenter og kvinner som spiller fotball med et stort støtteteam i administrasjon og frivillige. I over 10 år har vi hatt et A-lag i Toppserien, og vi jobber nå – sammen med hele Toppserien – for et stort løft i Norsk Kvinnefotball. For 2019 sesongen søker vi nå en fotballengasjert innholds ansvarlig og innholdsprodusent som vil være med på laget og som brenner for godt digitalt innhold og kommunikasjon.

Arbeidsoppgaver:

 • Hovedansvarlig for klubbens hjemmesider og andre mediekanaler
 • Redaktør hjemmeside
 • Innholds ansvarlig for Facebook, Instagram og Nettside
 • Innholdsprodusent (kunne produsere video, tekst og bilde for SoMe)
 • Aktiv pådriver mot lokale og nasjonale medier
 • Hovedansvarlig for planlegging og gjennomføring av klubbens PR- og kommunikasjonsaktiviteter før, under og etter kamp.
 • Annonsering og markedsføring foran kampdag
 • Være behjelpelig med gjennomføringen av klubbens eventer og arrangementet
 • Sørge for gode fasiliteter og infrastruktur for streaming
 • Være kontaktperson for Amedia under hjemmekampene
 • Du må ha god kunnskap om fotball (gjerne være eller ha vært spiller selv)

 

Vi tror stillingen passer til en ung, relativt nyutdannet person innen journalistikk eller innholdsproduksjon, med stor interesse for fotball. Arbeidsplass er på Kolbotn, rett utenfor Oslos grense. Du må være komfortabel med å snakke hverdagsengelsk da daglig leder er engelsk, ellers er alle stillingens oppgaver på norsk.

Har du spørsmål ta kontakt med

Rachael Axon
Daglig Leder
e-post rachael@kolbotnil.no

eller

Maria Høivik Rugaas
Sponsoransvarlig
Tel: 92602818