
Årets første trepoenger!
Hønefoss tok med seg regnværet og naturlig vanning når de kom på besøk til Grorud!
Foto: Odd Sindre Tonning
Regnet pøste ned, men vi slo på vanningen alikevell. Dermed var det ingenting å klage på når det kom til banen på Grorud! Oppgjøret startet sterkt for vår del, og allerede etter 3 minutter stanger Tiril Haga ballen i mål, via en uheldig Hønefoss spiller etter er corner. 1-0 etter kun 3 minutter spilt, ga oss en veldig solid start på kampen. Sigrid Gamst kommer til en god sjanse noen minutter etter, men skuddet blir reddet mesterlig av Siri Ervik, før den glir gjennom boksen uten at noen av de andre Kolbotn spillerne klarer å få foten på den.
I perioden senere er det bortelaget som tar mer og mer over banespillet. Vi blir spilt veldig lave, og sliter med å beholde ball i store perioder. Hønefoss kommer til et par farlige sjanser utover omgangen, men litt i mot spillets gang setter Kanna Matsuhisa inn 2-0! En strålende soloprestasjon etterfulgt av et godt plassert skudd rett innenfor 16 meteren. Vi dobler dermed ledelsen, etter 32 spilte minutter.
Vi klarer å holde ledelsen inn til pause, takket være et par enorme redninger av Savanna Duffy i Kolbotn målet!
Rent spillmessig er ikke dette den fineste fotballkampen vi har levert, men vi står godt i krigen og har i tillegg noen enkeltspillere i begge ender som leverer meget solid! Det holder for å ta tre poeng, også får vi pynte litt på estetikken etter hvert
— Arild Sundgot
Starten av andre omgang blir preget av en god del dødballer til begge lag, uten at det ender med de helt store sjansene for noen. Bortelaget kommer til en god mulighet etter 69 minutter, men også denne gangen holder Duffy ballen ute av målet. Det skulle dog bare gå 5 minutter før Hønefoss skulle få sin første scoring. Synne Hamborg slår inn et godt innlegg, som den mangeårige storscoreren i 1. div Silje Nyhagen setter inn 2-1. Vi klarer å så godt imot et tidvis tøft Hønefoss press, og etter 84 minutter utnytter vi litt slurv i gjestenes forsvar. Kanna rapper ballen fra Siri Ervik, blir felt og skaffer straffe. Camilla Linberg omsetter den på godt vis, og sette spikeren i kisten.
Det betyr at vi får med oss alle tre poengene fra Grorud, for første gang i 2025 sesongen!
Nå venter et par fridager, før kampene kommer tett som regnværet før kampstart!
Vi ønsker alle en fin påske!